BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Servis Hizmetleri Birimi

 

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİNE ULAŞIM

Üniversitemize özel araçlar dışında, aşağıda belirtildiği gibi ulaşım sağlanabilir.

1- Üniversitemiz Servisleri ile;

Hafta içi; Sıhhiye ve Tunus’tan her saat başı sabah saat 07.00’den itibaren, “web sayfamızda bulunan servis programında belirtilen semt ve güzehlardan” hareket eden servis araçları ile Bağlıca kampüsüne ulaşılabilir. Servislerimiz, Cumartesi, Pazar ve Resmi tatil günleri de Sıhhiye ve Bağlıca Kampüsü arasında hizmet vermektedir.
Ayrıca, servislerimiz dışında, Kızılay’dan Metroya binilip, Çayyolu Koru Metro durağında inilip; aşağıda belirtilen EGO ring otobüsleri ile de Üniversitemize ulaşım sağlanabilir.

2- Çayyolu Koru Metro’dan Hareket Eden EGO Ring Otobüsleri ile;

a) Fatih Sultan Mahallesine giden (Venüs kent) EGO 591 nolu otobüse binildiğinde, Üniversitemiz 1 nolu giriş kapısı yakınında bulunan otobüs durağında inildiğinde,
b) Bağlıca’ya giden EGO 597 nolu otobüse binildiğinde, Üniversitemiz 2 nolu giriş kapısında bulunan otobüs durağında inildiğinde,
üniversitemize ulaşım sağlayabilirsiniz.

3- Etimesgut Bağlıca Dolmuşları ile;

Sıhhiye Hacettepe Köprüsü altından hareket eden Bağlıca dolmuşları, Üniversitemiz 2 nolu giriş kapısına kadar gelmektedir.

Not:Servislerimizi kullanan öğrenci ve personelimiz servis hareket saatinden 5 dakika önce ilgili duraklarda hazır bulanmaları gerekmektedir.